-
Belkis
Naked Forest (Extrait de Parfum) LIMITED EDITION1.5 - 50ml | 3,990Ft – 74,990Ft -
-
-
-
-
Filippo Sorcinelli
Lux Visionaria (Extrait de Parfum)1.5 - 100ml | 4,490Ft – 141,990Ft -
Filippo Sorcinelli
Pont. Max. (Extrait de Parfum)1.5 - 100ml | 3,990Ft – 113,990Ft -
Imaginary Authors
Memoirs Of A Trespasser Parfüm (EdP)1.5 - 50ml | 2,990Ft – 45,990Ft
Mirha parfüm
A mirha parfüm meditatív és spirituális; orientális, fűszeres, balzsamos és fás jegyekkel segíti az elmélyülést és a megnyugvást. A legritkább esetekben fordul csak elő, hogy kifejezetten rá épüljön csak egy parfüm. A napkeleti bölcsek ajándéka legtöbbször számos gyönyörű illatjeggyel karöltve bontakoztatja ki fenséges titokzatosságát.
Az emberiség egyik legrégebbi illatosító és füstölő alapanyagaként a mirha végigkísérte az elmúlt pár ezer év történelmét. Illata mély és sokoldalú – meleg, ámbrás, pézsmás, fanyar, bőrös, olykor dohányra emlékeztető felhangokkal. Rögzítő hatása révén gyönyörűen egységbe foglalja a különböző illatjegyeket.
Más egzotikus gyantákkal együtt – mint például a tömjén, a benzoin vagy az elemi – népszerűsége az illatosítás, a füstölés és a szépségápolás terén kisebb-nagyobb megszakításokkal ugyan, de évezredek óta töretlen. A meleg, fűszeres gyanták közös tulajdonsága, hogy rendkívül jó fixálók és segítenek növelni az illat tartósságát.
Mirha parfüm kollekció a 7scents-től
A 30%-os illatanyag-koncentrációval rendelkező Mendittorosa Osang az egyik legmagasabb minőségű mirha parfüm. A 2018-as Art and Olfaction Awards döntőse nemcsak a megjelenésével, illatával is a vallásos misztikumot idézi – az inspirációt San Gennaro csodája és az ehhez tartozó, évente megrendezésre kerülő szertartás adta. A mirha a méz, mezei virágok, keleti fűszerek, írisz, különböző gyanták, pézsma, ámbra és szantálfa szent forgatagában olvad fel.
Fenséges illata megjelenik számos niche parfümház kínálatában. Jó választás a Papillon Artisan Perfumes Bengale Rouge, vagy Filippo Sorcinelli szakrális ihletésű parfümje a LAVS, ami a szertartásos tömjén lebilincselő illatát dolgozza fel. Az olfaktív kísérletezés szerelmeseinek remek választás a Neandertal Us vagy a Bogue Profumo LiTA.
Commiphora cserjék, mirha szüretelés és feldolgozás
A történelem egyik legértékesebb gyantáját a kifejezetten száraz, kopár, sziklás területeket kedvelő különböző Commiphora fajok, vagyis a mirhacserjék adják. Afrikában elsősorban Szomália, Etiópia, Kenya, az Arab-félszigeten pedig Szaúd-Arábia, Jemen és Omán területén fordulnak elő. A Commiphora wightii, magyarul hindu balzsamfa (helyi nyelven mukul vagy guggul) India, Bangladesh és Pakisztán területén honos.
Az opoponax hétköznapi elnevezése nem véletlenül édes mirha, ugyanis ezt a gyantát is egy Commiphora faj adja. Találó elnevezés, mely a két gyanta közötti különbségre utal – a mirha kifejezetten kesernyés, az opoponax ezzel szemben kellemesen édes.
A gyanta szüretelésére hagyományos módon, kézi munkával, évente kétszer kerül sor. A növény törzsén ejtett bemetszésekből, sebzésekből halványsárgás folyadék, gumigyanta szivárog ki, amit hagynak a törzsön megszilárdulni. A könnycseppekre hasonlító szilárd gyantát csak száradás után szedik le a törzsről, majd tovább szárítják és válogatják. A vörösesbarna, száraz gyantadarabokból vízgőz-desztillációval mirha illóolaj, alkoholos kivonással pedig mirha abszolútum készül.
Mirha illat és gyógyászat a történelem során
A mirha, akárcsak más egzotikus gyanták, emberemlékezet óta az egyik legfontosabb kereskedelmi cikk volt. Értéke egyes időszakokban még a vele párhuzamosan használt és hasonlóan népszerű tömjén értékét is felülmúlta. Az ókori egyiptomiak, asszírok, perzsák és zsidók körében egyaránt közkedvelt füstölő volt. Elterjedt volt a rómaiaknál és a görögöknél is. Gyógyító tulajdonságait a tradicionális kínai és indiai orvosi feljegyzések is taglalják.
Az ókori egyiptomiak a vallási szertartásokon kívül használták kozmetikumként is. Ismerték nyugtató és fertőtlenítő tulajdonságait, gyógyszerként és balzsamozások alkalmával is fontos szerephez jutott. Gyógyszerészeti felhasználása a mai napig fennmaradt, a mirha alkoholos kivonata különböző gyógyhatású növényi tinktúrákban és szájvizekben is megtalálható.